Ékezetek eltávolítása a szövegdobozban lévő szövegből. JavaScript, így nem megy át a szerveren a bevágott szöveg, minden a kliensoldalon zajlik.
Készítettem egy MAC-cím átalakítót, amely a beírt címet átalakítja néhány formátumra, miután kiszűrte a bemenetből a felesleges karaktereket. A kimenetben van ponttal, kettősponttal és mínuszjellel elválasztott változat is, mindegyik kis- és nagybetűs formában is.
A program egy C nyelven, elsősorban Linux/Unix alá írt open-relay (nyitott átjátszó, bárki által használható levéltovábbító szerver) tesztelő alkalmazás, mely a neki paraméterként átadott hostot ellenőrzi, hogy fut-e rajta SMTP kiszolgáló, s ha igen, akkor az továbbítja-e az általa küldött tesztlevelet a címzettnek. A beállítások parancssori paraméterekkel szabadon konfigurálhatóak.
Készítettem egy rövidítésfeloldó programot a Távközlő hálózatok című tantárgy tengernyi rövidítésére specializálva, amely csupán tippeket adhat, ha nem sikerül valamit elsőre kitalálni. A kiadott eredményeknek semmi köze a valósághoz!
Újabb feedgen kiadás, viszonylag sok újdonsággal (changelog lent).
A szkript segítségével olyan oldalakhoz is lehet figyelmeztető RSS-eket gyártani, amelyek nem rendelkeznek RSS-el.
A ötlet egyszerű: ha nincs rss az oldalon, akkor csináljunk mi! Kétszer lekérve egy weblapot megállapítható, hogy változott-e a tartalma. Egyszerűen csak össze kell hasonlítani a két lekérdezés eredményét. Ezt viszont megteheti helyettünk egy program is, ami a változásról rss-en keresztül értesít.
Az előző változat eltárolható egy adatbázisban (jelenleg sqlite), s időnként lekérdezve a figyelendő oldalakat folyamatosan frissíthető az rss (és az adatbázis). Hátrány, hogy egy adott oldalon belül nem kapunk minden hírről külön rss-t, csak egyet, ha megváltozik a megadott link tartalma, de a legtöbbször ez is elegendő.
A script segítségével olyan weblapokat is figyelhetünk RSS-en keresztül, amelyek nem támogatják ezt a lehetőséget.
Adatbázisban tárolja a ppp kapcsolatok időtartamát, majd webes felületen megjeleníti, valamint a matávos számlázási időszakok szerint összegezést is végez. Linux kell hozzá. Doksi a tar.gz-ben.
A megadott adatbázis alapján generál egy sql parancsokból álló tömörített (gzip) fájlt. A parancsok először törlik a táblák tartalmát, majd insert parancsokkal feltöltik az adatokat. Távoli helyeken lévő weblapok alatti adatbázisokat érdemes vele mentegetni. Wget és crontab ideális páros hozzá. Persze érdemes jelszóval védeni a script webes elérhetőségét.
Számolja az ircre elküldött karakterek, sorok, szavak számát mind a csatikon, mint a privát üzenetekben, illetve külön-külön is.
InfoBOT tcl-ben, eggdrophoz, ircre. Nem használ adatbázist, sima szöveges fájlba gyűjti a bejegyzéseket.
Legutóbbi hozzászólások
8 év 21 hét
9 év 10 hét
9 év 13 hét
9 év 32 hét
10 év 34 hét
10 év 39 hét
10 év 39 hét
10 év 40 hét
10 év 50 hét
11 év 20 hét