Az elkészült alkalmazás továbbfejlesztésére számos út kínálkozik, lehetőség van a felhasználói felület fejlesztésére, a hálózati forgalom további optimalizációjára, új funkciók bevezetésére. Néhány ezek közül a következő listán található:
- Kényelmesebb felhasználói felület, szűrők és modulok beállításainak jobb támogatása (például AJAX-os felületen összerakható szűrők, modulok az oldal képének valós nézete mellett).
- Webszolgáltatáson keresztül hívható interfész.
- Klaszterezés, Quartz külön alkalmazásként történő futtatása.
- Lokalizáció más nyelvekre.
- Intelligens minta-előállítás a minta alapú szűréshez.
- FTP-k figyelésének jobb támogatása. Helyettesítő karakterekkel megadott fájlok figyelése, az FTP-szerver válaszainak értelmezése.
- Adminisztrációs felület a felhasználók kezeléséhez.
- Belső, programozható böngésző (például egy HtmlUnithoz hasonló), amely a ténylegesen figyelt tartalomhoz vezető lépéseket (bejelentkezés, linkekre kattintás, felugró ablakok kezelése stb.) képes valós böngészőként végrehajtani.
- HTTPS weboldalak tanúsítványainak megfelelő kezelése, ellenőrzése.
- HTTP GET helyett HEAD kérés használata a statikus oldalaknál. (A használt java.net.URLConnection osztály GET kéréseket használ.)
- Az egyes URL-ek tartozó RSS csatornák utolsó lekérdezési idejének tárolása, és ez alapján a régen lekért csatornákhoz tartozó URL-ek időzítésének növelése, esetlegesen a teljes figyelés kikapcsolása.
- Conditional GET támogatása a szolgáltatott RSS csatornákhoz ([5]).
- Külső gyorsítótár (proxy) beillesztése az alkalmazás és az internet közé, így bízva külső komponensre egy újabb funkciót. Ezzel jelentős mértékben egyszerűsíthető lenne az üzleti logikai réteg.
Természetesen a továbbfejlesztés irányát meghatározó döntés előtt elsődlegesen a tényleges felhasználói igényeket érdemes figyelembe venni.
A program, szolgáltatás jövőjére nézve nem szabad megfeledkezni arról a tendenciáról, hogy az RSS csatornák egyre jobban terjednek, egyre több weblap nyújtja híreit ilyen formában is a felhasználóknak. Ez az alkalmazás számára egyértelműen csökkenő „piacot” jelent. Ki kell mondani: ha minden oldalhoz lesz RSS csatorna, akkor nem sok szükség lesz a programra. Mindenesetre ez valószínűleg nem a közeljövőben fog bekövetkezni.
Egy továbbfejlesztési lehetőség a karakteres böngészővel nem bejárható oldalak támogatása (aminek a hiánya főként a JavaScript és AJAX technika rossz használatának köszönhető). Az ilyen oldalak terjedésének valamennyire gátat szab, hogy jelenleg a nagy keresők robotjai sem birkóznak meg ezzel a feladattal ([40]). Több milliárd weboldal esetén rengeteg erőforrást igényelne (már ha egyáltalán megoldható a probléma), esetünkben viszont néhány ezer weboldalnál még teljesíthető követelmény lehet egy programozható, JavaScriptet is futtatni képes böngésző alkalmazása az ilyen oldalakhoz.
Legutóbbi hozzászólások
8 év 38 hét
9 év 27 hét
9 év 30 hét
9 év 49 hét
10 év 51 hét
11 év 4 hét
11 év 4 hét
11 év 5 hét
11 év 15 hét
11 év 37 hét