A felhasználói felület a korábban említett Facelets és JavaServer Faces használatával készült. Központban a figyelt URL-ek kezelése áll, megjelenítve őket és elérhetővé téve a konfigurálásukra szolgáló műveleteket. Lehetséges a weblapok alapadatainak szerkesztése, új figyelendő weboldal felvitele, valamint módosíthatóak a szűrők és azok beállításai, új szűrők vehetőek fel stb. (29. ábra)
29. ábra: Képernyőkép az elkészült program webes felületéről
A minden modulhoz, loginmodulhoz és szűrőhöz tartozó adminisztrációs felület közül a RegExpModule felületéről érdemes néhány szót ejteni. Ez a felület az, ahol a felhasználó szerkesztheti a hírek kinyerésére szolgáló speciális kifejezést. A hagyományos reguláris kifejezések túl bonyolultak, ezért itt egy (a korábban már említett Feed43 által alkalmazotthoz hasonló) egyszerűbb szintaxis került bevezetésre. A használható helyettesítő karakterek a következőek: {title}, {link}, {content}, amelyek rendre az RSS csatornába kerülő hírek címét, hivatkozását és tartalmát jelölik. Ezen kívül használható még a {*} is, amely figyelmen kívül hagyja a rá illeszkedő szöveget. Az ezen jelölőktől különböző minden más szöveg standard szövegként lesz értelmezve.
Ezekből az egyszerűsített kifejezésekből a program a Java által is értelmezhető reguláris kifejezéseket állít elő, melyet a felületen azonnal lehet tesztelni.
A hírek Atom 1.0 formátumban érhetőek el, amit egy szervlet állít elő a Rome osztálykönyvtár segítségével a magic cookie alapján megkapott, News objektumokat tartalmazó listából.
A fejlesztést és tesztelést segítendő, a csomagban helyet kapott még két szervlet is, az egyik tesztadatok generálására szolgál (GenTestDataServlet), a másik pedig az URL-ek frissítését indítja el (UpdateServlet). Ezeket egy éles rendszerből mindképp el kell távolítani, ami a web.xml módosításával egyszerűen megtehető.
Legutóbbi hozzászólások
8 év 38 hét
9 év 27 hét
9 év 30 hét
9 év 49 hét
10 év 51 hét
11 év 4 hét
11 év 4 hét
11 év 5 hét
11 év 15 hét
11 év 37 hét