Néhány triviális és kevésbé triviális dolog, amibe bele szoktak kötni a bírálók, vagy csak úgy simán hasznos – nem csak diplomaterv írásakor. Nem feltétlenül ebben a sorrendben.
Ha megvan még a régi GAMF-os vonalkódod (vagy esetleg fejből emlékszel rá), akkor könyvtár http://crux.kefo.hu/ címen, kívülről is elérhető webes felületén megnézheted a kölcsönzéseid listáját. Az „Olvasójegyem” menüpont alatt lehet belépni, a felhasználónév és a jelszó is a vonalkód. A kezdő nullák is fontosak.
Valahogy így néz ki:
A Kecskeméti Főiskola GAMF Karának hallgatói vagy végzettjei rendelhetik meg. A gyártást a Metal-Art Nemesfémipari Zrt. végzi. Kecskeméten Kincsesbolt néven van boltjuk, de Budapesten is elérhetőek, és itt is lehet rendelni, átvenni. A rendeléshez iskolalátogatási igazolás vagy diploma szükséges.
Itt a bolognai rendszer nemrég felfedezett remeke:
Hogyan mehet akkor valaki MSc-re félévkihagyás nélkül?
Sehogy. Legalábbis, ha a BSc-s intézmény nem szedi össze magát kicsit, akkor a hallgatónak lesz egy szabad féléve. A VIK-en megoldották, aki tovább akar menni, annak január elején van a záróvizsga. De erre nem kötelezi a felsőoktatási intézményeket semmi, ha jófejek, akkor megoldják. Kérdés, hogy jófej lesz-e a GAMF.
A poén az, hogy ez csak akkor probléma, ha BSc-t időben elvégzi a hallgató, nem csúszik. Vagy épp páros számú félévet csúszik. De nyilván az első helyzet az érdekesebb.
2005 őszén vehettem, ha minden igaz. Most adta meg magát.
Azóta viszont ugyanezt a modellt nem is látni a boltokban, csak olyat, aminek nem az egész nyaka hajlítható, csak az izzó felőli rövid rész.
Szétszedés után annyi kiderült, hogy a kapcsoló a primer körbe került, így kikapcsolt állapotban nem növeli a villanyszámlát (ellentétben pár Genius hangfallal).
Emlékszem, még fősulin az Adatbázisok 1. című tantárgy egyik ZH-ján azért vontak le tőlem néhány pontot, mert a tanár túl nagynak találta a személyeket tartalmazó táblában a név mező maximális hosszát. Igazság szerint hozzá se nyúltam az Access alapértelmezett 50 karakteres értékéhez, amit a tanár viszont a 25-re cserélt.
Ma meg azt olvasom, hogy egy angol srác a következőre változtatta a nevét: „Captain Fantastic Faster Than Superman Spiderman Batman Wolverine The Hulk And The Flash Combined”. Ehhez már az 50 karakter is kevés lenne.
A VIK wiki-n felmerült egy záróvizsgával (ZV) kapcsolatos téma: milyen tárgyakat érdemes választani ZV tárgynak? Fősulin ez fixen meg volt határozva, és jórészt attól függött, hogy milyen szakirányra ment az ember. Itt a három ZV tárgyat a hallgató választja ki. Kettőnek egy listából kell kikerülnie, a harmadik pedig szakirányos vagy szakmai választható tárgy.
A felsorolt 18 tárgyból nekünk csak 9 volt kötelező, szóval nem olyan rossz a helyzet, de hát lehetne jobb is. Kilencből kettő.
A diplomaterv megvédése előtt lezajlik a két listából választott tárgy záróvizsgája. Ha jól értem, ez az diplomatervezéses félév vizsgaidőszakának utolsó négy hetében szokott lenni, és utána jön valamikor később a védés.
A védéskor csak a diplomatémához kapcsolódó szakirányos vagy választható tárgyból kell felelni, a védés után szóban. Ez valamennyire könnyebbség, fősulin itt két tételsor volt, összesen öt tárgy anyagából.
Megnéztem a GAMF weblapján a tegnap kirakott BsC-s tanrendet. Vannak benne szép változások az infósoknál.
Számítástudomány 7 kredit, két előadás, négy gyakorlat. Mondjuk nálunk csak két gyakorlat van hozzá. A digit szintén felment 7 kreditre, három előadással, két gyakorlattal. Nálunk még öt kreditet ért és 2+2-es volt.
Tényleg úgy tűnik, hogy közeledik egymáshoz az egyetemi és a főiskolai képzés (főleg a számtud miatt mondom ezt). A többi félévre vonatkozó BsC-s tanrendet nem találtam.
Hét kredittes nem teljesített tárgyakkal számolva amúgy elég szép összegek jöhetnek össze, ha még mindig van tantárgyújrafelvételi-díj. Háromezer forinttal is több mint húszezer forint.
Sokáig foglalkoztatott bennünket, hogy vajon hogyan számítják ki a szakirányhoz a kiegesek rangsorátlagát. A nyolc érdemjegyből egy volt bizonytalan, mégpedig a felvételi átlag, 5-tel súlyozva.
Végül kiderült: az első öt félév jegyeinek súlyozott átlagával számoltak. Azt nem tudom, hogy elkérték-e a főiskolától, vagy kézzel számolták ki a beküldött fénymásolatok alapján, de egyezett a két szám.
Vajon rájönnek az emberek az elgépelésre, mikor beírják a keresőbe a „gaNf” szót és alig néhány találatot kapnak csak?
Még manapság is kapok ilyen találatokat, s rákeresve a fenti, n betűs szóra jó pár oldalt adnak a nagyobb keresők is.
Szóval nem KF-gaNf, hanem KF-GAMF, nem KF-gaNfk, hanem KF-GAMFK, nem gaNf, hanem GAMF, azaz Kecskeméti Főiskola - Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar. A rövidítés feloldását érdemes megjegyezni, állítólag volt már akinek a záróvizsgája múlt rajta.
(Ezen bejegyzés nem titkolt célja, hogy elsők között legyen a keresőkben a GANF szóra keresve és útbaigazítsa az eltévedetteket.)
Legutóbbi hozzászólások
8 év 38 hét
9 év 27 hét
9 év 30 hét
9 év 49 hét
10 év 51 hét
11 év 4 hét
11 év 4 hét
11 év 5 hét
11 év 15 hét
11 év 37 hét